علل جذب افراد اشتباه در روابط عاطغی مان چیست؟
    
تعداد بازدید: 669
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/10/25

همه ما تجربه ی بودن در روابط اشتباه را داشته ایم و بارها به این موضوع فکر کرده ایم که چرا با اینکه به دنبال عشق واقعی هستیم اما افراد اشتباه را جذب می کنیم!؟

جذب افراد اشتباه و قرار گرفتن در روابط نامناسب دلایل مهمی دارد که در این مقاله چند دلیل مهم را باهم مرور میکنیم.

نیاز به عشق و دوست داشتن از نیازهای مهم و اساسی انسان است و به همین دلیل آدمی همواره به دنبال پیدا کردن فردی مناسب و داشتن یک رابطه عاطفی پایدار و عالی است اما گاهی افراد دچار روابط ناسالمی می شوند که علاوه بر آنکه خواسته هایشان در آن رابطه براورده نمی شود، بلکه دچار احساس حقارت و عذاب می شوند. اما چرا افراد اشتباه را جذب میکنند و در چرخه ی روابط نامناسب گرفتار می شوند؟

🔶️عزت نفس پایین

افرادی که عزت نفس پایینی دارند، به نیاز ها و خواسته های خود توجه نمی کنند و در اعماق وجودشان، خود را لایق داشتن بهترین ها نمی دانند و به اندازه کافی خودشان را دوست ندارند، به همین دلیل به سوی افراد اشتباه جذب می شوند و تصور می کنند این رابطه می تواند آنها را به خواسته هایشان برساند و به او اهمیت بدهد اما در واقعیت چنین نخواهد شد!


 بیشتر بخوانید🔻

🔸️جادویی به نام عزت نفس


 🔶️ترس از تنهایی

اکثر افراد از آینده ای که در آن تنها و ناراحت باشند، می ترسند و به همین سبب  در روابط اشتباه می مانند، اما پس از مدتی در همان رابطه، تنهایی را بیش از پیش احساس می کنند. پس بهتر است با ترسهایشان روبرو شوند و از تنهایی به عنوان فرصتی برای پیشرفت زندگی خود استفاده کرده و در زمان مناسب با فردی مناسب وارد رابطه شوند.

🔶️ترس از صمیمیت

برخی از افراد عمیقا از صمیمت و نزدیک شدن میترسند که معمولا دو دلیل عمده دارد: ترس از آسیب دیدن و ترس از اینکه مورد قضاوت قرار گیرند و به فردی دوست نداشتنی تبدیل شوند.چنین اشخاصی معمولا درگیر عشق به افرادی می شوند که دور از دسترس هستند یا متعهد نیستند، چرا که این راه بسیار خوبی است برای آنکه از نزدیک شدن و صمیمیت دوری کنند و در چهارچوبی که فکر میکنند(رابطه با فرد اشتباه و نامناسب) امن است می مانند.

 

 

🔶️ماندن در گذشته،حضور تجربه های تلخ قدیمی

گاهی تجربه های تلخی از گذشته روی روابط افراد سایه می اندازند و اجازه نمی دهند رابطه ای جدید بدون ترس و اشتباهات قدیمی پیش ببرند، چنین چیزی افراد را وارد رابطه های اشتباه می کند.

خاطرات بد از روابط قبل یا تجربه های ناخوشایند والدین در روابط عاطفی شان می تواند دلیلی بر ناتوانی ورود به روابط مناسب باشد.

🔶️جست و جوی نیاز و نه خواسته، سرپناهی برای خلاءها

همیشه باید از خود بپرسید که چرا می خواهید وارد رابطه شوید؟ این خواسته و میل نباید از روی نیاز باشد. هیچ کس نمی تواند منبعی برای رفع نیازهای مختلف مان در زندگی باشد. اگر به دنبال پرکردن خلاءهای زندگی مان باشیم، افراد و روابط ناسالم را جذب خواهیم کرد.

باید این را بدانید تا زمانی که خود را تغییر ندهید و از روابط اشتباه خود درس نگیرید و پیام آنها دریافت نکنید، باز هم افراد اشتباه را جذب میکنید، زیراهراتفاقی خواهان فهماندن درسی به شما در راستای کمک به رشد و تکامل شما می باشد. بطور مثال :

اگر خودتان را دوست ندارید، افرادی را جذب می کنید که دوستتان ندارند تا متوجه شوید که اول از همه به عشق به خودتان نیاز دارید و باید یاد بگیرید خودتان را دوست داشته باشید و یا اگر برای خودتان ارزش قائل نباشید کسانی را جذب میکنید که شما را تحقیر میکنند تا زمانی که به ارزش خویش واقف شوید.

پس برای آنکه از این چرخه ی نامناسب خارج شوید و بتوانید رابطه و شخص ایده التان را جذب کنید از همین حالا به خودشناسی و تغییر خود بپردازید.

 

      در کدام زمینه میتونیم کمکتون کنیم؟      

   میخوام فراموشش کنم امانمیتونم  

 

    میخوام فردایده الم رو جذب کنم     

 

     عشقم بهم پیشنهاد ازدواج بده       

 

       میخوام عشقم برگرده به رابطه       

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.