۷ ترسی که مانع رسیدن شما به اهدافتان میشود
    
تعداد بازدید: 867
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/12/15

همه ی ما دوست داریم موفق شویم و اهدافی را که در سر داریم تحقق باشیم، اما چرا تعداد اندکی از ما به آرزوهایمان می رسیم؟

در این مقاله از ترس هایی خواهیم گفت که قدرت تصمیم گیری را از ما گرفته و مانع موفقیت ما در زمینه های مختلف زندگی می شوند. اما اگر یاد بگیریم بر ترس هایمان غلبه کنیم، خواهیم تواتست اهدافی را که دست نیافتنی جلوه می نمایند، را به واقعیت تبدیل کنیم

اولین قدم در راه مقابله با ترسها، شناخت آنهاست.

 

ترس از دست دادن، ترس از شکست، ترس از تنهایی، ...ترسهایی هستند که زاییده ذهن ما می باشند، زیرا وظیفه ی ذهن حفاظت از ماست و در این میان هرچه به برنامه های یکنواخت زندگی مان خدشه ای وارد کند، ترس را در ما بوجود می آورد و ذهن به مخالفت و مبارزه با آن می پردازد.

اما ترسهایتان درمورد هرچه که باشد_از روابط عاطفی و شغل گرفته تا مرگ و درد و رنج_خارج نشدن از حاشیه ی امن خود و ماندن در آن را به همراه دارد و جز روابطی ناموفق و یک زندگی محدود و کوچک، دستاوردی برایتان نخواهد داشت.

 

۱_ترس از شکست

ترس از شکست از رایج ترین ترس ها است. بسیاری از افراد تا زمانی که از موفقیت درکاری مطمئن نباشند، آن را امتحان نمی کنند و دست روی دست می گذارند و هیچ قدمی در جهت تحقق اهدافشان بر نمی دارند. اما شکست بخشی طبیعی از زندگی است و یاد گرفتن از آن می تواند به افراد کمک کند در درازمدت به موفقیت برسند.

 

۲_ترس از دست دادن

ترس از دست دادن به احتمال زیاد، یکی از برجسته ترین و قدرتمندترین ترسهایی است که افراد را در زندگی عقب نگه می دارد. این ترس غالبا احساسات منفی مانند خشم را تحریک می کند که شما را از شخصی که می توانید باشید، باز می دارد.

با خود فکر کنید و بگویید از نبودن چه چیزی یا چه کسی می ترسید و چرا؟ اگر آنرا از دست بدهید چه می شود؟

معمولا ترس از دست دادن با وابستگی همراه است و برای غلبه براین ترس نیاز است وابستگی را پشت سر بگذارید.

 

 

۳_ترس از تغییر

دنیا همیشه در حال تغییر است. با این همه بسیاری از افراد از تغییر میترسند، در نتیجه نسبت به ان مقاومت می کنند. افرادی که از تغییر می ترسند، ممکن است راکد و ثابت بمانند و فرصت های فوق العاده ای را در زندگی از دست بدهند.

۴_ترس از قضاوت شدن

افرادی که از قضاوت شدن می ترسند، از موقعیت های اجتماعی و فرصت های پیشرفت در کارشان دوری می کنند. این افراد دیدگاه منفی دیگران نسبت به خودشان را بزرگ نمایی می کنند و توانایی خودشان در تحمل و پذیرش دیدگاه منفی دیگران را دست کم میگیرند. 

شماهرکاری که می کنید، مورد قضاوت قرار می گیرید و نمی توانید همه را راضی نگه دارید. بنابراین بهتراست زندگی خود را همان گونه که می خواهید، پیش ببرید.

۵_ ترس از ناکافی بودن

یکی از رایج ترین ترس های افراد این است که به اندازه کافی خوب نباشند و ممکن است باعث شود فرصت هایی برای ترفیع یا رهبری یک گروه را رد کنند. آنها نگران این هستند که نقص داشته باشند و تلاش می کنند با کمال گرا بودن، ترسشان را بپوشانند.

۶_ ترس از موفقیت

یکی از ترس های کمترشناخته شده، اما بسیاررایج که ممکن است شما را از این امر بازداشته باشد ترس از موفقیت است و ممکن است از خودتان بپرسید چگونه یک شخص می تواند از موفقیت بترسد؟

کسانی که از موفقیت می ترسند از خودشان می پرسند: " اگه موفق بشم بعدش چی؟ نکنه یه عالمه کار خالی بشه سرم، طوری که نتونم از پسشون بربیام؟"

نیازی نیست برای اتفاقاتی که هنوز نیفتاده اند از پیش تصمیم بگیرید، این کار فقط باعث می شود بی دلیل بترسید و نتوانید در قدم های بعدی درست عمل کنید. به جای این که مدام به فکر اتفافات آینده باشید، همه قدرت تان را به کار بگیرید تا موانعی که امروز پیش پای شماست از بین ببرید.

۷_ ترس از تنهایی

 گاهی اوقات افراد در روابط اشتباه می مانند و یا در برابر تنها زندگی کردن مقاومت می کنند، زیرا از تنهایی می ترسند. یاد گرفتن تحمل تنهایی و پیدا کردن راه هایی برای وقت گذراندن با خود، می تواند به غلبه بر ترس از تنهایی کمک کند.

همانطور که گفتیم برای آنکه بتوانید بر ترسهای خود غلبه کنید ابتدا باید انها را بشناسید و ریشه و عواملشان را مشخص کنید که معمولا ریشه در کودکی ما دارند.


 ما در دوره جذب فرد و رابطه ی دلخواه درمورد ترسها و ریشه ی آنها بصورت کامل صحبت کرده ایم. با این دوره ی اموزشی می توانید ترس های خود را بشناسید و آنها را ریشه یابی و پاکسازی کنید

برای آشنایی با این دوره اینجا کلیک کنید


 

 

 

از   2   رای
7

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.