لزوم آشتی با کودک درون
    
تعداد بازدید: 667
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/10/18

تا به حال شده از خود بپرسید که چرا پیشرفت نمی کنید؟ چرا فرصت های خود را خراب کرده و جا می زنید؟ هرکاری انجام میدهید حالتون خوب نمی شود؟عصبی می شوید و خود را سرزنش می کنید؟

درون همه ی ما کودکی وجود دارد که گاهی زخم خورده  و آزار دیده است و ما برای فراموش کردن دردی که به او تحمیل شده است، سعی می کنیم کودک درونمان را سرکوب کنیم، درصورتی که کودک درون بخش احساسی و عاطفی درون ماست و روی تصمیماتی که می گیریم، اثر می گذارد.

کودک درون چیست؟

همه ی ما درونمان کودکی داریم که بخش احساسی و عاطفی وجود ماست.بازیگوش و شهودی است و مسئول خلاقیت، شادابی، سرزندگی، پیشرفت و موفقیت است.

کودک درون بخش شاد درون ماست، بخشی که اکثر ما آن را گم کرده ایم، بخشی که به ما انگیزه و نیروی حیات می بخشد و زندگی ما را سرشار از طراوت و حس ناب زیستن می کند.

پس مسلما نیاز است که حال کودک درونمان خوب باشد تا بتوانیم به این موارد دست یابیم.اما اغلب بزرگسالان از وجود کودک درون بیخبر هستند و یا آن را زیر نقاب بالغانه ی خود پنهان کرده و آن را سرکوب می کنند و این ناآگاهی و سرکوب کردن ریشه ی بسیاری از مشکلات عاطفی،رفتاری و دشواری ها در روابط است.

آنچه در کودکی از والدین و سایرین دریافت نکرده ایم، اکنون به شکل نیازی زنده و پا برجا در زندگی مان وجود دارد. تمام غم ها،ناامیدی ها و افسردگی های گذشته همراه ما هستند.

 

وقتی کودک درون سرکوب شود، بی توجهی ببیند، حمایت نشود، نیازهایش براورده نشود، زخمی و ژولیده می شودو از نادیده گرفته شدن دلش می شکند. برای همین زمانی که به سراغش می روید می بینید چقدر از شما دلگیر است، چقدر غم دارد و احساس میکند دوستش ندارید و گاهی حتی ابراز علاقه ی شما را باور ندارد تا زمانی که بتوانید اعتماد او را جلب کنید.

افرادی که از زندگی شان ناراضی هستند و مشکلاتی مانند اعتیاد، افسردگی و روابط نادرست و مشکل ساز دارند، باید توجه کنند که مدتهاست پیام های کودک درون خود را نادیده گرفته اند. اما نکته مثبت این است که هرلحظه که اراده کنند، می توانند به کمک ارتباط برقرار کردن با کودک درونشان و آشنا شدن و در آغوش کشیدن او، راهی جدید به سوی زندگی تازه، شاد و پر انرژی باز کنند.

شناخت کودک درون و نشان دادن جهان به او و دعوت کردن او به زندگی می تواند به طور معجزه آسایی مسیر زندگی و نحوه انتخاب هایتان را تغییر داده و به سمت انتخاب های بهتر و مثبت تر هدایت کند.


 برای شناخت و آشتی با کودک درون و بهبود روابط عاطفیتان

اینجا کلیک کنید


 چطور با کودک درون آشتی کنیم؟

🔸️بپذیر که هست، به صدایش گوش کن، بدون قضاوت و معیارهای سخت گیرانه

🔸️با او حرف بزن، او را در آغوش بگیر و از او دلجویی کن و مثل یک مادر نوازشش کن.

به او بگو :

-همینطور که هستی، دوستت دارم

-من تو را درک می کنم و صدایت را می شنوم

-مرا ببخش که تو را نادیده گرفتم

-بخاطر تمام لحظاتی که تسلیم نشده ای و با شجاعت و پشتکار مرا همراهی کرده ای، سپاسگزارم

-تو تمام تلاشت را کرده ای و من به تو افتخار می کنم.

🔸️به او یک قلم بده و اجازه بده هرچه دلش میخواهد بنویسد.

🔸️هر روز برایش نامه یا یادداشت بنویس.

🔸️با بچه ها بازی کن و اجازه بده کودک درونت شیطنت کند

فعالیت های خلاقانه مثل رنگ امیزی انجام دهید.

🔸️کودک درونت را گم کرده ای؟ او از والد سرزنشگر و سخت گیر وجودت میترسد، کمی مهربان باش...

 

 

 

از   2   رای
6.5

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.