واگویه های منفی زندگی ما را نابود میکنند
    
تعداد بازدید: 826
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/8/16

ما بیشتر از آنکه با دیگران صحبت کنیم، با خودمان صحبت میکنیم.بعضی ها عادت دارند با عشق با خودشان صحبت کنند،بعضی  افراد مدام در حال انتقاد کردن و غر زدن به خودشان هستند و بعضی دیگر ...

شما چه عادتی دارید؟ واگویه های شما چیست؟آیا خودتان را تایید میکنید؟ یا مدام در حال سرزنش و انتقاد کردن از خودتان و دیگران هستید؟

احتمالا شما نیز این جمله خانم اسکاول شین را شنیده اید که می گوید: " کلام تو عصای معجزه گر توست"

منظور از کلام این نیست که حتما آن را به زبان بیاوریدو با دیگران صحبت کنید، بلکه کلام می تواند همان گفتگوی درونی و زمزمه های زیر لب شما باشد که به آن واگویه  (self talk)می گویند که می توانند سازنده و یا مخرب و منفی باشند.

واگویه های شما مثبت است یا منفی؟

به طور مثال زمانی که از عشقتان بی خبر هستید یا جواب تماس شما را نمی دهد چه افکاری به ذهنتان می آید؟ چه جملاتی را مدام تکرار می کنید؟ آیا مدام با خود تکرار میکنید:  نکنه عشقم دیگه دوسم نداره، قبلا بیشتر بهم توجه میکرد، نکنه ازم خسته شده، نکنه کسی اومده تو زندگیش و ..."

باید بدانید اگر چنین افکار و جملاتی را با خود تکرار میکنید، همان واگویه های منفی هستند که شما را از عشق و رابطه تان دورتر و دورتر میکنند. شما را از عشق به خودتان، از تایید خودتان، دور میکنند.با تکرار این واگویه ها، خود و رابطه تان را تخریب میکنید و اوضاع بدتر می شود.

مطالعات انجام شده در دانشگاه MTI آمریکا نشان داده است، اگر شما به خودتان فقط یکبار بگویید فلان کار را نمی توانم انجام دهم باید یک نفر دیگر هفده مرتبه به شما بگوید که شما می توانید آن کار را انجام دهید تا اثر همان یکبار را ختثی کند.

 

 

به طور کلی واگویه ها، تصویر کلی ذهنی به شما می دهند و چه اثر مثبت واگویه های مثبت و چه اثر تخریبی واگویه های منفی، هفده مرتبه از قدرت کلام دیگران نسبت به شما  قوی تر است.پس مراقب واگویه ها و گفتگوهای درونی خود باشید.

🔸️با واگویه های منفی چه کنیم؟

-زمانی که واگویه منفی به سراغتان آمد، آن را متوقف کنید، احساسات منفی تان را به صورت افراطی بزرگ نکنید، آنها را در ذهنتان مدام تکرار و مرور نکنید.

( اگر شدت این واگویه ها زیاد است و براحتی نمی توانید آنها را متوقف کنید حتما آنها را پاکسازی کنید)


 اگر می خواهید واگویه های منفی که باعث خراب شدن روابط شما شده اند، پاکسازی کنید و رابطه ی دلخواه را جذب کنید

اینجا کلیک کنید


 

 -برای خودتان سناریوهای مثبت و عالی بنویسید و بارها آن را بخوانید و تکرار کنید

-شکرگزاری کنید و جملات مثبت را تکرار کنید

-با خودتان با عشق و محبت صحبت کنید

-تنها عاملی که باعث تخریب شما و زندگیتان می شود خود شما هستید پس مراقب کلام خود باشید.

از   3   رای
6.88

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.