تله ها جان روابط عاطفی را میگیرند!
    
تعداد بازدید: 1457
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/8/8

همه ی ما گرفتار تله هایی هستیم که تعیین کننده ی زندگی و بخصوص روابط عاطفی ما هستند. 

ما کسانی را جذب میکنیم که تله های ما را تغذیه می کنند و یک عمر عذاب میکشیم و نمیدانیم چرا!؟

کسی را به زندگی مان دعوت می کنیم که بی توجه و سرد است، انسان طلبکار را دعوت می کنیم که یک عمر به او باج می دهیم و مورد سواستفاده و بهره کشی و بدرفتاری قرار میگیریم، شکست های عاطفی زیادی را تجربه میکنیم و هزاران مورد دیگر که حتما خودتان بهتر میدانید.

اگر این تله ها را که الگوهای ذهنی ما هستند شناسایی و درمان نکنیم نمی توانیم روابط عاطفی سالم و پایداری داشته باشیم.

در مقاله ی "تله های زندگی یا طرحواره ها"، با تله ها آشنا شده اید و می دانید که تله های زندگی یا طرحواره های ناسازگار، الگوهای تکراری از فکرکردن، احساس کردن و رفتار کردن هستند که در دوران کودکی یا نوجوانی شکل گرفته اند. این الگوها درصورت عدم تغییر در سراسر زندگی تکرار می شوند.تله ها به ما دیکته می کنند که چطور فکر، رفتار و احساس کنیم، به عبارت دیگر زندگی ما و مخصوصا روابط ما در بزرگسالی تحت تاثیر دوران کودکی ما قرار می گیرد.

به عنوان مثال این تله های زندگی هستند که باعث می شوند افراد،معیارهای خاصی را برای انتخاب همسر در نظر بگیرند.مثلا شخصی که در دوران کودکی از مهر و محبت و صمیمیت محروم شده است، در بزرگسالی بیشتر به سمت کسانی گرایش دارد که بی مهر و عاطفه هستند.

 

 

برای آشنایی بیشتر با تله هایی که بر روابط تاثیر دارند به دیالوگ های زیر که نشان دهنده ی تله ها هستند توجه کنید.

🔸️ببخشید،هزاربار پاتو ببوسم کمه!

کسانی که تله بی ارزشی دارند زیاد تشکر میکنند و یا زیاد توضیح میدهند و عذرخواهی میکنند و خود را مودب می دانند، و زود از بی مهری آزرده خاطر می شوند و در حالت معکوس،دیگران را تخریب میکنند تا موقتا بی ارزشی خود را تسکین دهند. 

🔸️چرا امروز زنگ نزدی؟ وایستا کجا میری؟

 کسانی که تله طردشدگی و تله وابستگی دارند یا به طرف مقابل چسبیده اند یا دست پیش میگیرند که پس نیفتند. آنها ترس از دست دادن را با عشق اشتباه می گیرند و می گویند: چون دوستت دارم دائم تماس میگیرم، چون مهم هستی زیاد باهات بحث میکنم!

🔸️آره من همینم! با من بودن کار هرکسی نیست!

کسانی که تله استحقاق و خودشیفتگی دارند، برای به دست آوردن یک شخص تلاش میکنند اما برای نگه داشتن او هرگز تلاشی نمیکند.آنها خود را محق و شایسته می دانند و اگر رابطه بخاطر بی توجهی شان خراب شود، همیشه مقصر دیگریست!


 برای شناخت کامل تله ها، ریشه یابی و پاکسازی آنها

اینجا کلیک کنید


  🔸️نه توجه دیدم نه عشق! عشق اصلا چی هست؟

کسانی که تله محرومیت هیجانی دارند یاخودشان سرد و کرخت هستند، یا در رابطه با دیگری سردی و بی توجهی می بینند.واکنش های تله متفاوت است.

🔸️چطور انقدر راحت به آدما اعتماد داری؟

کسانی که تله بدرفتاری/بی اعتمادی دارند، دائما به انگیزه های دیگران مشکوک هستنددو شواهدی جور میکنند تا ثابت کنند دنیا وادی ناامن و غیرقابل اعتمادی است.

این اشخاص یا خود بدرفتاری و بی اعتمادی میکنند یا دوباره مورد بی اعتمادی قرار میگیرند.

🔸️دائم سرویس میدم شاید فداکاری میکنم.

کسانی که تله اطاعت دارند دائم درحال سرویس دهی هستند و بعد مورد سواستفاده واقع می شوند. این تله نیز مانند دیگر تله ها خودش را قشنگ جلوه می دهد(نه ساده نیستم دلم میسوزه).

تا زمانی که فرد سعی دارد گره هایش را زیر نقابی شیک و موجه مخفی کند و تله ها و سایه هایش را نپذیرد و خودش را تغییر ندهد، تله ها باقی می مانند و حلقه ی اطرافیانش طبق تله ها بی رحمانه چیده می شود و شکست در روابط همچنان تداوم می یابد.


 آزمون تله های زندگی


 

از   5   رای
9.11

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.