تاثیر فوق العاده ی شمع در مراقبه
    
تعداد بازدید: 1826
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/7/7

تا به حال به این فکر کرده اید، چرا در زمان روشن کردن یک شمع، حال خوبی به شما دست می دهد؟

شمع سرشار از انرژی مثبت و نیروی پاکسازی است و انرژی منفی و استرس ها را دفع می کند.

برخی بر این باورند که هنگام دعا و مراقبه کردن، وقتی به شمع در حال سوختن نگاه می کنید، به شعور الهی متصل تر می شوید و به عبارتی در حالت آلفای ذهنی قرار میگیرید و دعا و خواسته ی شما راحت تر به خدا و کائنات می رسد و در مسیر اجابت قرار میگیرد.اما تاثیر و آداب استفاده از شمع در هنگام مراقبه چیست؟

هستی از چهار عنصر هوا، خاک، آب و آتش تشکیل شده است.وقتی چیزی را از جهان هستی درخواست می کنیم باید به شکلی این خواسته را به گوش شعور نهفته در آن برسانیم.

شمع این چهار عنصر اصلی هستی را در خود جمع کرده است و قدرتی غیرقابل تصور برای ارتباط با شعور باطنی هستی دارد. موم شمع نشانگر عنصر خاک در زمین، شعله ی شمع نشانگر عنصر آتش، دود شمع نشانگر عنصر هوا و موم ذوب شده ی آن نشانگر عنصر آب می باشد.پس وقتی شمعی روشن می شود عنصرهای پرقدرت هستی به کار گرفته می شوند و این یعنی خلقتی کامل، یعنی شرایطی عالی برای براورده شدن خواسته های ما.

بنابراین بهتر است هنگام مراقبه کردن، قسمت کوچکی از فضای اتاق را برای روشن کردن شمع اختصاص دهید، می توانید در کنار آن، از عود، گل و ظرف آب نیز استفاده کنید تا ارتعاش و انرژی بیشتر و بیشتر شود.

سعی کنید چند دقیقه نفس عمیق بکشید و به چیزی فکر نکنید و به شعله ی شمع خیره شوید و بعد از آنکه آرامش کافی به دست آوردید،خواسته هایتان را اعلام کنید.

 تاثیر رنگ شمع در مراقبه:

انتخاب رنگ شمع برای مراقبه، با اهمیت ترین نکته ای است که باید در نظر گرفت،زیرا لرزش شعله ی هر رنگ متفاوت است و این لرزش ها با انرژی های شما همگرا می شوند و به آشکار شدن میل های شما و معتادل شدن مراکز و هاله های انرژی شما کمک میکنند و از شما در برابر انرژی های منفی محافظت می کنند.

 

 

با توجه به خواسته هایتان رنگ شمع را انتخاب کنید.

 

شمع سفید

نشان از اقتدار، پاکی و خلوص است.

این رنگ آرامش بخش در کنار هر رنگی قرار بگیرد قدرتش چند برابر می شود. دود حاصل از شمع سفید انرژی های منفی را پاک می کند و هنگامی که شمع خاموش شود تمام انرژی های منفی از بین رفته اند.

 

شمع سبز

نماد پول و ثروت، خوشبختی و وفور نعمت است.

شفا بخش می باشد و باعث رشد و تحرک و تعادل بین جسم و ذهن می شود. شمع سبز بر چاکرای قلب تاثیر میگذارد که مربوط به احساس عشق و ارتباط با دیگران است و بر گردش خون تاثیر خوبی دارد.

 

شمع زرد

باعث تقویت تفکر و یادگیری می شود و حافظه را تقویت میکند.شادی را افزایش داده و انرژی های منفی را دور میکند. شمع زرد قدرت شفابخشی دارد و برای درمان دیابت و کنترل چاقی موثر است.

 

شمع آبی

نماد درک معنوی، نشانه بخشش،شفا و آرامش است.

شمع آبی مشکلات روحی را بهبود بخشیده و بر روی ناراحتی های عصبی تاثیر مثبتی میگذارد.

 

شمع قرمز

سمبل عشق،اشتیاق و علاقه شدید است‌

شمع قرمز روح و روان را تقویت کرده و به موفقیت و دستیابی به آرزوها کمک میکند. روی کم خونی و سوء تغذیه اثر خوبی دارد و ارتعاشات تقویت کننده و درمان کننده دارد.

 

شمع نارنجی

نماد دوستی و جاذبه، خلاقیت و سرزندگی است.

شمع نارنجی اعصاب را تسکین می دهد و باعث بهبود معاملات کاری می شود.قدرت ارتباطی، دفع خشم و کنترل بر خویشتن را متعادل می کند و مسائل مربوط به هضم غذا و گردش خون را تنظیم می کند.

 

شمع بنفش

نماد قدرت، موفقیت و جاه و جلال است. 

شمع بنفش بر مشکلات و موانع غلبه میکند، هوشیاری ذهن را افزایش می دهد و به ارتباط با معنویت کمک می کند. رنگ بنفش به ویژه سایه های روشن آن باعث آرامش روحی و روانی افراد می شود و عزت نفس و اعتمادبنفس را در آنها افزایش می دهد.

 

شمع قهوه ای

قوه ی یقین و تشخیص شما را بیدار میکند.

مراقبه در نور این شمع به شما کمک میکند اشیا گم شده ی خود را پیدا کنید.

 

شمع صورتی

نماد عشق و موفقیت، قصد و نیت خالصانه و جامه عمل پوشاندن به آرزوها می باشد.

 

 

چند نکته ی مهم:

🔵 هرگز شمعی را بدون نیت خاصی روشن نکنید،چون انرژی آن بدون هدف خاصی هدر می رود.

🔵 شمع را با فندک روشن نکنید و برای این کار از کبریت استفاده کنید.

🔵هر شمع را تنها یک بار استفاده کنید زیرا شمع در استفاده مجدد، ارتعاش بار اول را ندارد و بهتر است اجازه دهید شمع تا پایان بسوزد و خاموش شود اما اگر اندازه شمع بزرگ است و امکان سوختن کامل برای یک مراقبه را ندارد می توانید برای استفاده مجدد آن را شارژ کنید.

شارژ کردن یعنی اینکه شمع را با قدرت شخصی خود آماده کنید. برای اینکار شمع را بین دستان خود گرفته، چشمانتان را ببندید و آرزوی خود را با صدای بلند تکرار کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید به نیت سلامتی شارژ کنید، شمع را در دستان خود بگیرید و ۱۰ بار موضوع سلامتی را تکرار کنید، سپس برای چند دقیقه آرام بنشینید و چشمان خود را ببندید و سلامتی وجودتان را تجسم کنید.

🔵هرگز یک شمع را برای در خواست های متفاوت به کار نبرید.

🔵شمع را با فوت کردن خاموش نکنید زیرا نفس نیز مانند آتش،عنصری از عناصر چهارگانه می باشد و برای خاموش کردن یکی، نباید از نیروی خلاق دیگری استفاده نمود.


 

برای دریافت مراقبه ها و تله پاتی های جذب عشق

اینجا کلیک کنید


 

از   5   رای
7.11

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
shirane T66     فرشته 29/1/1401
سلام ببخشین میشه بفرماین شمع را اگر بزرگ باشه و واسه سری بع بخواهیم استفاده کنیم چگونه خاموش کرد
 Manager        8/2/1401
میتونید از یک شی مثل قاشق استفاده کنید