چگونه رابطه ی عاطفی بهتری داشته باشم؟
    
تعداد بازدید: 757
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/3/3

روابط عاشقانه و عاطفی نقش پر رنگی در احساس خوشبختی ما دارند ، اگر می خواهید یک رابطه عاشقانه مناسب و پایدار را تجربه کنید و آنطور که شما دوست دارید پیش برود و یا آن را بهبود ببخشید نیازمند آن هستید که به بلوغ عاطفی برسید.

بلوغ عاطفی نقش بسزایی بر رشد و بهبود روابط بین فردی و عاطفی دارد.

بلوغ عاطفی چیست؟

بلوغ عاطفی بدین معناست که افراد بتوانند در موقعیت های مختلف،هیجانات و احساسات خود را در زمان مناسب و به شکل مناسب بیان کنند.

کسی که به بلوغ عاطفی رسیده باشد،مراحل رابطه ی عاطفی را به خوبی می شناسد و می داند در هر مرحله از رابطه چگونه عمل کند و مدیریت رابطه ی عاطفی خود را به دست گیرد و بداند در مواجهه با مشکلات چه رفتاری در پیش گیرد!

 

 

 

تاثیر بلوغ عاطفی بر روابط و زندگی مشترک

کسی که به بلوغ عاطفی رسیده باشد،از نظرات مخالف طرف مقابلش نمی ترسد،بلکه او را درک میکند و به دنبال اجبارکردن وی برای انجام کاری نمی باشد.او را کنترل نمی کند و نگران از دست دادنش نمی باشد و  به او اجازه ی تنهایی و دور بودن می دهد. از یکدیگر انتظار ندارند همه ی تجربیات زندگیشان همراه با هم باشد، این به معنای دور شدن یا جدایی نیست، بلکه به معنی دوست داشتن طرف مقابل و داشتن اعتماد متقابل است.

بلوغ عاطفی باعث بالا رفتن کیفیت ابراز احساسات و توانایی داشتن مکالمات مسالمت آمیز دو طرفه می شود. و همچنین باعث میشود دو طرف به رشد و پیشرفت یکدیگر کمک کنند.

اما اگر در روابط عاطفی خود با مسائلی مانند بلاک شدن، قهرهای مکرر، مخالفت خانواده ها، بی توجهی دیدن و کنترل کردن و ... مواجه می شوید،نشان دهنده ی آن است که شما به بلوغ عاطفی نرسیده اید.

 ممکن است شما وارد رابطه ای شده باشید که اوایل رابطه از طرف مقابل عشق و توجه دریافت کرده باشید و با گذشت زمان رابطه ی شما رو به سردی و خراب شدن رفته باشد.لازم است بدانید خراب شدن این رابطه به این دلیل است که شما توانایی جذب شخص مقابل را نداشته اید.منظور از توانایی جذب یک شخص، داشتن جذابیت ذهنی و روانی یا همان بلوغ عاطفی می باشد.یعنی آیا از نظر احساسی به درجه ای رسیده اید که خودتان را دوست داشته باشید و به دیگران هم اجازه بدهید شما را دوست بدارند؟ یا اینکه اگر شخص مقابل تمایلی برای ادامه ی رابطه نداشته باشد،به خواسته ی وی احترام گذاشته و قبول می کنید یا می خواهید با اصرار اورا در رابطه نگه دارید؟

اگر به بلوغ عاطفی رسیده باشید،برای ماندن در رابطه،به کسی اصرار نخواهید کرد.درعوض با تغییر خود و برطرف کردن ضعف های خود،برای داشتن یک رابطه ی عاطفی پایدار تلاش میکنید.

 

چگونه به بلوغ عاطفی برسیم؟

گام اول برای رسیدن به بلوغ عاطفی،خودشناسی و بررسی ویژگی های رفتاری خودتان می باشد تا ببینید از نظر بلوغ عاطفی در چه سطحی هستید! الگوهای ذهنی خود درمورد روابط که معمولا از مشاهده ی ارتباط والدین و نوع روابطشان در خانه و به تدریج با مشاهده ی فیلم ها،مطالعه ی کتاب های رمان و تاثیر دوستان و اطرافیان در ذهن شما شکل میگیرند، را شناسایی و بررسی کنید تا به شناخت درستی از خودتان برسید و آنها را پاکسازی کرده و تغییر دهید. خودشناسی به شما کمک میکند خودتان و حتی دیگران را بهتر درک کنید و با آگاهی بیشتری برای بهبود ویژگی های شخصیتی و روابطتان گام بردارید.

زمانی که بتوانید به بلوغ عاطفی برسید احساس میکنید شخصی دوست داشتنی هستید و توجه و عشق همه را دریافت میکنید.جذابیت خود را از هر نظر افزایش می دهید و احساس ارزشمندی خود را تقویت می کنید.

 

با پیشرفت همه ی ابعاد وجود شما و رسیدن به بلوغ عاطفی قبل از ایجاد صمیمیت در رابطه ، به یکدیگر فرصت شناخت داده تا برای ادامه ی رابطه تصمیم درست گرفته شود و رابطه ای پایدار و متعهدانه خواهید داشت.

 

اگر تمایل دارید در مسیر خودشناسی و رسیدن به بلوغ عاطفی قرار بگیرید و رابطه ای عاشقانه و پایدار داشته باشید در دوره ی "جذب فرد و رابطه ی دلخواه شرکت کنید. ما در دوره به شما خودشناسی، پاکسازی و رسیدن به بلوغ عاطفی را برای داشتن روابط عالی و پایدار آموزش می دهیم.

برای آشنایی با دوره و ثبت نام اینجا کلیک کنید

 

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.